Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wstęp na basen za nakrętki. Tak jest w Radzionkowie

Autor: w dniu 2023-07-14

Młodzi entuzjaści kąpieli mogą wejść na basen w zamian za plastikowe nakrętki. Taka akcja organizowana jest w Radzionkowie. Idea jest szczytna i cieszy się sporym zainteresowaniem.  

Za nakrętki wchodzą na basen. Do końca sierpnia potrwa w Radzionkowie tzw. akcja nakrętkowa. Skierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej i łączy w sobie ekologię z pomaganiem:

-Akcja łączy w sobie edukację ekologiczną w zakresie selektywnej zbiórki odpadów z działalnością dobroczynną na rzecz wsparcia leczenia i rehabilitacji dzieci dotkniętych chorobami lub niepełnosprawnością – mówi Michał Gwóźdź z Wydziału Ekologii Urzędu Miasta w Radzionkowie.

Co należy zrobić, aby skorzystać z darmowego wejścia?

-Zasady tej akcji są bardzo proste. Dzieci zbierają plastikowe nakrętki z  wody mineralnej czy napojów i w okresie wakacyjnym przynoszą je do Wydziału Ekologii w Radzionkowie przy ulicy Kużaja 17. Prosimy, żeby było to minimum 10 sztuk i więcej. Rekordzistka przyniosła cały, wielki worek. Zachęcamy. Im więcej, tym lepiej. Tym więcej dobra – dodaje Gwóźdź.

Fot. MOSiR Radzionków

Nakrętki wymieniane na bilet – propozycja dla młodych mieszkańców Radzionkowa.

-W zamian za przyniesione nakrętki dzieciaki otrzymują wejściówki na kąpielisko na Księżej Górze. Tutaj trzeba zaznaczyć, że dzieci do lat 7 wchodzą za darmo na basen, więc akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej – informuje Gwóźdź

Jak akcja odbierana jest wśród mieszkańców Radzionkowa? Cieszy się, jak się okazuje, sporym zainteresowaniem.

-Akcja działa. Jest duży odzew społeczny. W zeszłym roku udało się nam zebrać kilkanaście wielkich worków nakrętek. W tym roku też mamy ich coraz więcej. Musieliśmy domówić troszkę biletów – kwituje

Zebrane nakrętki zostaną przekazane na rzecz leczenia Agatki Szafranek z Radzionkowa. Akcją objęci są, co ważne, młodzi mieszkańcy Radzionkowa.