Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wciąż pozostają bez wody. Czekają na wyniki badań

Autor: w dniu 2023-07-14

W związku z wykryciem bakterii Escherichia Coli w wodzie płynącej z kranów w Sołectwie Bystra Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zdecydowała, że woda nie nadaje się do picia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych. Nie jest zdatna także do kąpieli. Ten stan trwa od 12 lipca. 

Ciągle bez wody pozostają mieszkańcy Bystrej i okolicy. To około 1200 domów – około cztery tysiące osób. Pozbawiony wody zdatnej do spożycia jest również szpital w Bystrej.

Wszystko przez to, że w Stacji Uzdatniania Wody w Bystrej wykryto bakterie coli. Stacja i rurociągi są płukane, pobierane są kolejne próbki do badań. Nowe wyniki mamy poznać jutro.

Póki co, woda z kranu nie nadaje się do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych. Woda podawana z sieci jest też niezdatna do kąpieli. Na terenie sołectwa wyznaczono punkty, gdzie można pobrać wodę pitną z mauzerów oraz cystern. Lista miejsc, gdzie można pobrać wodę, znajduje się TUTAJ.

Bakteria w wodzie. Wodociągi płuczą instalację