Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wtargnęli do mieszkania i zażądali dużych pieniędzy. Mężczyzna wykorzystał okazję, by wezwać pomoc

Autor: w dniu 2024-01-17

Dwaj zamaskowani napastnicy wtargnęli do mieszkania 61-latka. Nie spodziewali się, że całe to zdarzenie będzie przebiegać tak, jak opisują to policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 13:20 w Jastrzębiu-Zdroju. Dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do mieszkania 61-latka. Grozili mu i usiłowali zmusić do wydania pieniędzy w kwocie 150 tysięcy złotych.

Gdy okazało się, że mężczyzna nie ma takich pieniędzy, grozili mu i próbowali różnymi sposobami zmusić go do zaciągnięcia w banku pożyczki, ale nie zdołali osiągnąć swojego celu.

Zaatakowany mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi agresorów i wezwał telefonicznie pomoc. Jeden z napastników uciekł przed przybyciem służb, natomiast 32-latek był bardzo zaskoczony, gdy na miejsce przybyła rodzina poszkodowanego oraz policjanci.

Mieszkaniec województwa łódzkiego został zatrzymany. Usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego, za co grozi mu do 10 lat więzienia. 32-latek został także objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Zatrzymanie drugiego z agresorów jest tylko kwestią czasu.