Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Powołano nowego Śląskiego Kuratora Oświaty

Autor: w dniu 2024-01-17

Aleksandra Dyla – pełniącą obowiązki śląskiej kurator oświaty. Na to stanowisko powołał ją wojewoda śląski, Marek Wójcik. Dyla jest pracownikiem kuratorium oświaty, przez lata pracowała jako nauczyciel języków obcych.

Będzie kierować śląską szkołą do czasu wyboru nowego kuratora. Aleksandra Dyla – pełni obowiązki śląskiego kuratora oświaty.

-Jako główne zadanie na czas pełnienia urzędu wyznaczam sobie uspokojenie nastrojów w oświacie – przyznała dziś na spotkaniu z dziennikarzami. -Nic tak bardzo nie jest ważne i potrzebne szkole jak spokój, wyciszenie, współpraca, zaufanie, które potrzebne jest dyrektorom, nauczycielom i uczniom. Myślę, że uporządkowanie i sygnał, że daję dyrektorom zaufanie jest potrzebne – mówi Dyla.

Fot. Adam Złotorowicz

Śląskie Kuratorium Oświaty będzie kierowane wedle zasad wyznaczonych przez nową kurator.

-Pani Aleksandra Dyla przejmuje wszystkie kompetencje kuratora, będzie samodzielnie sprawować tę funkcję, natomiast liczę na pewną zmianę wizerunkową. Oczekuję tego, że  kuratorium nie będzie takim organem represyjnym, który będzie narzucał dyrektorom ideologiczne zachowania, że to będzie raczej partnerska współpraca pomiędzy samorządami, szkołami a kuratorium  – dodaje wojewoda Wójcik

Na dniach rozpisany zostanie konkurs na stanowisko śląskiego kuratora oświaty. Aleksandra Dyla zapowiada, że weźmie w nim udział.