Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wybudzono 17-latkę. Uczestniczyła w wypadku, w którym zginęły trzy osoby

Autor: w dniu 2024-01-17

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach poinformowało, że wybudzono ze śpiączki farmakologicznej 17-latkę, która podróżowała Audi uczestniczącym w tragicznym w skutkach wypadku w Wodzisławiu Śląskim.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotni wieczór, około 20:30, na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim. Według wstępnych ustaleń – co widać na zapisach z kamer monitoringu –  kierujący samochodem marki Peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym Audi jadącemu ulicą Młodzieżową, co doprowadziło do zderzenia czołowego.

-W wyniku zdarzenia, mimo podjętej reanimacji kierujący Audi oraz dwoje przewożonych przez niego pasażerów poniosło śmierć na miejscu. Dwoje pozostałych pasażerów Audi oraz kierujący Peugeotem zostali przewiezieni do szpitala – informowała w mediach społecznościowych śląska policja.

Informowaliśmy ostatnio, za przedstawicielami Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, o stanie zdrowia poszkodowanej 17-latki.
-Dziewczyna przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Jest w śpiączce farmakologicznej, nie oddycha samodzielnie. W wypadku doznała bardzo poważnych, wielonarządowych obrażeń. W naszym szpitalu przeszła wielogodzinną operację ratującą życie. Jej stan lekarze określają obecnie jako ciężki, stabilny – informował 15 stycznia Wojciech Gumułka, rzecznik katowickiego szpitala.
Dziś z jednej z najlepszych placówek medycznych w regionie napłynęły dobre wieści. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach poinformowało, że ciężko ranna 17-latka została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej.
-Proces wybudzania pacjentki ze śpiączki farmakologicznej już się zakończył. 17-latka jest przytomna, oddycha samodzielnie. Przed dziewczyną jeszcze długie leczenie i rehabilitacja, ale wygląda na to, że  nasi medycy wygrali walkę o jej życie. Wszyscy w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka bardzo się z tego cieszymy – mówi naszej reporterce Wojciech Gumułka.
Radosną informacją podzielono się także w mediach społecznościowych: