Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wybuch na plebanii w Katowicach. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Autor: w dniu 2024-03-28

Zapadł wyrok w sprawie wybuchu gazu w budynku plebanii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Edwarda D. skazano na sześć lat więzienia.

Na sześć lat więzienia skazał sąd rejonowy w Katowicach Edwarda D. za doprowadzenie do wybuchu gazu w budynku plebanii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w katowickich Szopienicach.

Przypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Rejonowego  Katowice – Wschód w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 75-letniemu mężczyźnie, który oskarżony został o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji gazu ziemnego oraz nieumyślne doprowadzenia do eksplozji, w następstwie którego to zdarzenia doszło do zawalenia się budynku probostwa a dwójka dzieci i ich ojciec  doznali obrażeń ciała. Oskarżony do sprawy został wówczas tymczasowo aresztowany.

W toku śledztwa prowadzonego w sprawie w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach, zgromadzono obszerny materiał dowodowy, przesłuchano świadków i uzyskano liczne specjalistyczne opinie biegłych. Ustalono, że przyczyną eksplozji w budynku probostwa był wypływ gazu do pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez rodzinę oskarżonego.

Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku. Trzy osoby zostały wtedy ranne, a dwie: żona i córka oskarżonego zginęły.