Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wybuch w bloku. Jedna osoba poszkodowana

Autor: w dniu 2023-02-27

Służby ratunkowe interweniowały dziś w związku z wybuchem, do którego doszło w jednym z bloków w Jastrzębiu-Zdroju. Poszkodowana została tam jedna osoba – lokator mieszkania.

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju otrzymali zgłoszenie o godzinie 17.51. Wynikało z niego, że doszło do wybuchu gazu w jednym z budynków przy ulicy Wrocławskiej. Jaki faktycznie był przebieg opisywanego zdarzenia?

Wybuch w bloku. Jedna osoba trafiła do szpitala

Na miejsce w związku ze zgłoszeniem wysłano sześć strażackich zastępów. Gdy przyjechano na miejsce potwierdzono, że doszło do wybuchu. W mieszkaniu znaleziono dwa pojemniki po dezodorancie – jeden był rozerwany, drugi – okopcony. Na skutek zdarzenia poszkodowany został lokator, który w momencie zdarzenia przebywał w mieszkaniu. Po tym, gdy udzielono mu pierwszej pomocy, zdecydowano o przewiezieniu go do szpitala.

Jaka była skala zniszczeń?

Wskutek wybuchu zniszczone zostały drzwi balkonowe oraz kuchenka gazowa. Konstrukcja budynku nie została naruszona i nie było konieczne ewakuowanie lokatorów budynku. We współpracy z pogotowiem gazowym wykluczono nieszczelność instalacji gazowej. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia ustala Policja.

W działaniach na miejscu, choć początkowo wezwano sześć zastępów, uczestniczyło łącznie 8 jednostek, czyli łącznie 24 ratowników. Poza zastępami straży w zdarzeniu uczestniczyły również inne służby między innymi Policja, Pogotowie Ratunkowe, pogotowie gazowe, oraz pogotowie awaryjne spółdzielni mieszkaniowej. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Fot. archiwum RP