Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wybuch w Katowicach. Nadzór budowlany podjął decyzję w sprawie zniszczonego budynku

Autor: w dniu 2024-01-10

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach wydał decyzję dotyczącą stanu technicznego budynku u zbiegu ulic Chemicznej i Szabelnianej w stolicy regionu. Doszło tam, przypomnijmy, do wybuchu gazu, wskutek którego ucierpiały dwie osoby. 

Mieszkańcy budynku u zbiegu ulic Chemicznej i Szabelnianej w Katowicach, gdzie w poniedziałek doszło do wybuchu gazu, nie mogą powrócić do swoich mieszkań. Taką decyzję podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach.

Wiadomo, że stwierdził, iż w wyniku eksplozji doszło do częściowego zawalenia się stropu w mieszkaniu znajdującym się poniżej lokalu, gdzie doszło do wybuchu. Przypomnijmy, że kompletnie zniszczone zostało mieszkanie na trzecim piętrze.

-Doszło do wybuchu gazu, prawdopodobnie na trzecim piętrze w kamienicy w Szopienicach. Ewakuowanych jest 20 osób, natomiast dwie osoby są poszkodowane, są przytomne, zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego – mówił w poniedziałek kpt. Rafał Gruszka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Rzeczniczka katowickiego magistratu Sandra Hajduk poinformowała w rozmowie z mediami, że lokatorzy w najbliższym czasie nie powrócą do swoich mieszkań. Rozpoznawane są, jak przekazuje Hajduk, potrzeby tych osób. Ci, którzy nie będą mogli powrócić do swoich mieszkań, będą mieć przyznane – w najbliższych dniach – lokale mieszkaniowe.

-Na miejscu był Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który stwierdził częściowe zawalenie się stropu w mieszkaniu poniżej lokalu, w którym nastąpił wybuch. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców nie ma możliwości, by w najbliższych dniach mogli oni wrócić do domu. Rozpoznajemy ich potrzeby. Osobom, które nie będą miały możliwości wrócić do swych lokali, w najbliższych tygodniach zostaną przyznane inne lokale mieszkaniowe – poinformowała rzeczniczka.