Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wyjazdowe posiedzenie rządu w Katowicach. Co wykryto w miejscu, gdzie się odbędzie?

Autor: w dniu 2024-05-07

Służby prowadzą czynności służbowe na terenie Katowic, gdzie – jak poinformował rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych – wykryto urządzenia, które mogą służyć do podsłuchu. Zlokalizowano je w miejscu, gdzie ma odbyć się dziś posiedzenie Rady Ministrów.

"Służba Ochrony Państwa we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego wykryła i zdemontowała urządzenia mogące służyć do podsłuchu w sali gdzie dziś w Katowicach ma odbyć się posiedzenie Rady Ministrów. Służby prowadzą dalsze czynności w tej sprawie" – poinformował w serwisie X (dawny Twitter) Jacek Dobrzyński, rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Do sprawy odniosła się w rozmowie z naszym reporterem Alicja Waliszewska – rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego, która uspokaja, że nie doszło do niczego niepokojącego.

– Od kilku dni trwają przygotowania do Rady Ministrów, która odbędzie się w Katowicach i podczas jednej z kontroli służb w jednym z pomieszczeń na terenie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wykryto stary element systemu, który zdemontowano. Obrady Rady Ministrów w tym miejscu mogą odbywać się bezpiecznie. Służby poprawnie zareagowały na tę sytuację, zdemontowały stary element systemu służącego prawdopodobnie do wewnętrznej komunikacji – odnosi się do sprawy Waliszewska.

W mediach społecznościowych kluczowi polscy politycy, w tym szef polskiego rządu, informują o dzisiejszym posiedzeniu: