Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar przy ulicy Józefczaka. Zginęła jedna osoba

Autor: w dniu 2024-05-07

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dziś rano w Bytomiu. Wiadomo, że w wyniku pożaru życie straciła jedna osoba. Dopytaliśmy o szczegóły podjętej dziś akcji.

Zdarzenie miało miejsce dziś około 6.00. Paliło się mieszkanie zlokalizowane w drugiej kondygnacji 4-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego przy ulicy Józefczaka. Na miejsce przyjechały trzy zastępy strażaków.

– Po przybyciu  na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z okien mieszkania na pierwszym piętrze czterokondygnacyjnego budynku wydobywa się dym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzenia rozpoznania. W trakcie prowadzonego rozpoznania ustalono, że pożarem objęte jest jedno z pomieszczeń w mieszkaniu na pierwszym piętrze. W pozostałych mieszkaniach nie występowało zadymienie i nie było konieczności ewakuacji przebywających w nich lokatorówrelacjonuje asp. Szymon Michalski z komendy straży pożarnej w Bytomiu.

Po ugaszeniu pożaru, znaleziono w mieszkaniu, na podłodze, zwęglone ciało lokatora. Jak przekazała nam sierż. sztab. Paulina Gnietko z bytomskiej policji, był to mężczyzna w podeszłym wieku. W ramach podjętej strażackiej interwencji przewietrzono pomieszczenia i dokonano niezbędnych pomiarów. Te nie wykazały obecności szkodliwych substancji.

Teraz okoliczności i przyczyny powstania ognia badać będzie policja i prokuratura.