Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wyłudzał VAT na podrobione faktury

Autor: w dniu 2023-11-17

Kontrola skarbowa wykazała, że pewien mężczyzna jest na bakier z uczciwością wobec służb skarbowych. Okazało się, że podrabiał faktury. Co okazało się w trakcie prowadzonych działań?

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy zakończyli czynności w śledztwie przeciwko mieszkańcowi Łazisk Górnych, który przez niespełna rok podrabiał faktury i wyłudzał należny podatek VAT. Mężczyzna wpadł podczas kontroli skarbowej. 40-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W lipcu bieżącego roku policjanci mikołowskiej komendy otrzymali zawiadomienie z miejscowej "skarbówki". Podczas kontroli u jednego z przedsiębiorców zwrócili uwagę na faktury wystawione w okresie od sierpnia 2019 roku do czerwca 2020 roku.

Co zwróciło uwagę służb? Otóż… oprawa graficzna firm, które miały wystawiać wspomniane rachunki. Materiały pokontrolne trafiły do Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. W wyniku przeprowadzonego śledztwa okazało się, że 40-letni mieszkaniec Łazisk Górnych podrobił faktury dwóch warszawskich przedsiębiorstw.

Kwoty, które pojawiły się na dokumentach za usługi szkoleniowe i reklamowe mężczyzna uregulował bitcoinami. W ten sposób udało mu się wyłudzić należny podatek VAT w kwocie 10 tysięcy złotych. Mieszkaniec Łazisk Górnych usłyszał prokuratorskie zarzuty fałszowania faktur i wyłudzenia należności podatkowej.

Akt oskarżenia wpłynął już do sądu. Oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.