Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek w powiecie gliwickim. Wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Autor: w dniu 2023-11-17

Gliwiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Zacharzowicach. Kierowca Volkswagena Golfa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas, gdzie zderzył się z prawidłowo czołowo poruszającym się samochodem dostawczym. Kierowca samochodu osobowego zmarł na miejscu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 17.00 w Zacharzowicach na ul. Poznańskiej. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca Volkswagena Golfa wyprzedzał ciąg pojazdów, utracił panowanie nad swoim samochodem i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z dostawczym Mercedesem.

61-letni kierowca większego pojazdu został opatrzony na miejscu. Nie doznał poważniejszych obrażeń. Obrażenia kierowcy osobówki okazały się śmiertelne:

Droga była nieprzejezdna przez wiele godzin. Na miejscu pracowali policjanci z gliwickiej drogówki, prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy prowadzili oględziny.

Zebrane dowody oraz zeznania świadków pozwolą na ustalenie bezpośrednich przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Szczątki samochodu, którym podróżował mieszkaniec Pyskowic, zostały zabezpieczone do dalszych badań.