Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wymyśl imię dla Beboka!

Autor: w dniu 2023-01-19

Bebok mieszkający na Placu Kwiatowym w Katowicach jest już 14 na mapie miasta. Dotąd nie miał jeszcze imienia, ale ta sytuacja ma się zmienić. 

Figurki tworzone przez Grzegorza Chudego znajdują się w różnych lokalizacjach. Ostatni z nich pojawił się 13 stycznia na placu Kwiatowym i nie ma imienia, ale może się to zmienić dzięki głosowaniu. Chętni powinni przesyłać swoje propozycje drogą mailową. 

Wymyśl imię dla Beboka! Głosowanie trwa

Najnowszy katowicki Bebok pojawił się na Placu Kwiatowym, trzyma w rękach serce – katowickie logo. Projekt figurki stworzył znany nikiszowiecki artysta Grzegorz Chudy, który kilka lat temu wprowadził postać beboka do cyklu swoich śląskich akwareli. Pierwsze obrazy przedstawiające straszki spotkały się z niezwykle pozytywnym odbiorem, więc artysta postanowił pomysł rozwinąć i stworzył serię lokalnych pamiątek, a później figurek, które z czasem zaczęły się pojawiać w różnych miejscach Nikiszowca, a następnie również w innych dzielnicach Katowic.

Głosowanie ogłoszone zostało dziś o godzinie 11.00 w mediach społecznościowych, ale kluczowe jest, by swoje propozycje przesyłać drogą mailową, co wprost zostało wyrażone w komunikacie:
Uwaga, szukamy imienia dla nowego beboka! Figurka, zaprojektowana przez lokalnego artystę Grzegorz Chudy – galeria akwareli, pojawiła się w piątek 13 stycznia na placu Kwiatowym. Beboki, którymi w śląskiej tradycji straszono małe dzieci, aby były grzeczne, dzisiaj są postaciami odczarowanymi. Chcieliśmy zaprosić Was do wspólnej zabawy — szukamy imienia dla nowego rezydenta śródmieścia. Jak Waszym zdaniem powinien nazywać się nowy bebok? Wysyłajcie swoje propozycje na adres mailowy fun@katowice.eu. Dla autorów najciekawszych pomysłów przygotowaliśmy okolicznościowe bebokowe upominki – czytamy w komunikacie.

Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.