Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wynajmował, nie płacił i niszczył. Trafił za kratki

Autor: w dniu 2023-11-20

Ci, którym odebrano prawo jazdy, często w ogóle nie zdają sobie sprawy ze swojej winy. Mało tego – siadają za kierownicą, choć nie powinni. W tym przypadku kompletny brak odpowiedzialności poszedł jeszcze dalej.

Młody mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale zupełnie nic sobie z tego nie robił. Korzystając z dokumentów innych osób, wynajmował samochody, dodatkowo totalnie nie szanując czyjejś własności. W końcu to wszystko wyszło na jaw i  podliczono straty.

Wynajmował auta i nie płacił

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Katowicach zatrzymali 19-latka, który wypożyczał samochody, posługując się przy tym cudzymi dokumentami. Najpierw przedstawiał prawa jazdy innych osób, po czym – pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – wielokrotnie kierował wypożyczanymi autami.

Jak już został zatrzymany, okazało się, że zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Tychach, zakaz obowiązywał go do 10 grudnia 2023 roku. Nastolatek zdawał się czuć zupełnie bezkarny. Wspomniany zakaz złamał aż 6-krotnie, a to nie wszystko. Trzy spośród wypożyczonych aut kompletnie zdewastował, niszcząc ich wnętrze i karoserię między innymi przy pomocy farby w spreju. Straty oszacowano na kwotę prawie 90 tysięcy złotych. Zniszczenia to jedno. Okazało się, że zatrzymany nastolatek jest winny firmie zajmującej się wypożyczaniem samochodów kwotę prawie 1500 złotych z tytułu nieuregulowanych opłat za wynajem.

19-latkowi przedstawiono 12 zarzutów dotyczących załamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, oszustwa i zniszczenia cudzej rzeczy. Na czas trawiącego postępowania, na wniosek prokuratury sąd aresztował zatrzymanego na 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.