Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uczniowie zasłabli podczas apelu

Autor: w dniu 2023-11-20

Uczniowie jednej ze szkół w Rudzie Śląskiej zasłabli podczas apelu. Konieczne było udzielenie młodym ludziom niezbędnej pomocy. 

13 uczniów – jak podaje TVS, która podała informację jako pierwsza – zemdlało w jednym z liceów w Rudzie Śląskiej. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jakie były okoliczności zdarzenia? Odbywał się, jak dowiedział się reporter Radia Piekary, W jednym z liceów odbywał się apel klas mundurowych. Wręczano nagrody i awanse. W trakcie uroczystości kilkanaście osób opadło z sił, z uwagi na to, że stały na baczność przez godzinę.

Jak poinformował w mediach społecznościowych jeden z naocznych świadków zdarzenia, jedne osoby były wynoszone z miejsca, gdzie odbywała się uroczystość. Do sprawy odniosło się miasto, o komentarz poprosiliśmy rzeczniczkę rudzkiego magistratu.

24 uczniów zasłabło dziś po apelu i próbach w sali gimnastycznej IV Liceum Ogólnokształcącego. Uczniom udzielono natychmiast pierwszej pomocy, bo w czasie zdarzenia na miejscu obecny był strażak oraz ratownik medyczny. Niezwłocznie zostało powiadomione też pogotowie, straż pożarna oraz policja. Straż pożarna przeprowadziła pomiary czynników szkodliwych, które nie wykazały żadnych uchybień. Według przeprowadzonego wywiadu przez ratowników medycznych, przyczyną większości zasłabnięć było odwodnienie. W zaistniałej sytuacji dyrekcja szkoły zamieściła w dzienniku elektronicznym prośbę do rodziców o odebranie uczniów ze szkoły. Sytuację w szkole monitorujemy na bieżąco – przekazała nam Agnieszka Piekorz-Hałczyńska, rzeczniczka rudzkiego magistratu.