Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Seniorka ewakuowana z płonącego mieszkania

Autor: w dniu 2023-11-20

Policjanci z komisariatu I w Katowicach ewakuowali seniorkę z mieszkania, w którym wybuchł pożar. Starsza kobieta nie mogła sama opuścić lokalu, gdyż na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, kobiecie nic się nie stało i po akcji gaśniczej mogła wrócić do mieszkania.

W sobotnie popołudnie dyżurny z Komisariatu Policji I w Katowicach odebrał zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy Wilimowskiego. Kobieta, mieszkająca ze swoją babcią, prosiła o szybką pomoc, gdyż pożar objął jej mieszkanie, uniemożliwiając ucieczkę niepełnosprawnej ruchowo seniorce. Zgłaszająca nie potrafiła udźwignąć babci, by ją ewakuować.

Seniorka ewakuowana z płonącego mieszkania

Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci, którzy weszli do mieszkania pomimo gęstego dymu i ognia. Jeszcze zanim na miejsce przybyli strażacy sierż. Oliwia Zyg i post. Wojciech Górecki ewakuowali 77-letnia kobietę. Kilka chwil później na miejscu byli już strażacy, którzy ugasili pożar.

Nikt nie potrzebował ostatecznie pomocy medycznej. Wstępne ustalenia wskazują, że do pożaru mogło dojść ze względu na nagrzanie ubrań znajdujących się w pobliżu pieca kaflowego. Po przeprowadzonych działaniach gaśniczych, strażacy kilkukrotnie sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz detektorem gazów, tak aby kobiety mogły bezpiecznie wrócić do swojego mieszkania.