Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek na DK94 w Kogutku. Zginął 24-letni mężczyzna

Autor: w dniu 2023-05-25

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś na drodze krajowej nr 94 w Kogutku koło Olkusza. Zginął 24-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym. 

Zdarzenie miało miejsce około godziny 6.00 na drodze krajowej nr 94 w Kogutku niedaleko Olkusza. Jak wstępnie ustalili policjanci, 24-letni kierowca Mazdy zjechał, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką, która jechała w kierunku Krakowa. Kierowca osobówki zmarł. Wiadomo, co potwierdziły badania, że był trzeźwy.

Wypadek na DK94 w Kogutku

Na miejsce zdarzenia skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, druhów z OSP, a także olkuskich policjantów z ruchu drogowego. Droga krajowa prowadzącą przez Kogutek była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy w kierunku Krakowa przez Sułoszowę i Skałę, a w kierunku Katowic – przez Zimnodół i Osiek.

Fot. KPP Olkusz

Będący na miejscu policjanci zbierali ślady i ustalali osoby, które mogą wnieść informacje w tej sprawie. Teraz zadaniem śledczych będzie ustalenie wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Chwila nieuwagi na drodze może zakończyć się tragedią.

Utrudnienia mają trwać, wedle danych podawanych przez olkuską policję, do 14.00.