Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek na torach. Mężczyzna zabrany do szpitala

Autor: w dniu 2024-03-04

Wypadek na torach kolejowych. Potrącony został mężczyzna. Na miejsce wezwano służby, które prowadzą w miejscu zdarzenia stosowne działania związane z zaistniałym zdarzeniem.
Do zdarzenia doszło, jak poinformował serwis 112Katowice Służby Ratunkowe, na torach kolejowych przy ulicy Artura Grottgera w Katowicach. Mężczyzna został potrącony przez pociąg. Na miejscu działają, jak podał wspomniany serwis internetowy, zastępy z JRG II Katowice – Piotrowice oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Wypadek na torach. Poszkodowany trafił do szpitala

Pociąg potrącił, jak się dowiedzieliśmy, 65-letniego mężczyznę. Przytomnego rannego zabrało do szpitala pogotowie ratunkowe. Na miejscu wciąż pracują strażacy. Ruch pociągów na trasie Katowice-Tychy Lodowisko jest na razie wstrzymany. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.
W związku z potrąceniem osoby postronnej na trasie S5 w miejscu niedozwolonym, poza przejazdem i przejściem kolejowym – informują Koleje Śląskie – występują utrudnienia w ruchu pociągów. Niektóre składy lokalnego przewoźnika zostały odwołane, w tym czasie wprowadzono honorowanie biletów KŚ w Transporcie GZM. Obecnie ruch został przywrócony, ale odbywa się jednotorowo, w obu kierunkach z prędkością 20 km/h.
Szczegóły dotyczące kursowania pociągów i utrudnień znajdują się TUTAJ.