Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadki na drogach regionu. Zginęły dwie osoby

Autor: w dniu 2023-10-02

Służby informują o dwóch tragicznych zdarzeniach drogowych, do których doszło na terenie powiatu gliwickiego. Zginęły dwie osoby.

Do pierwszego z tragicznych wypadków doszło 1 października na ulicy Raciborskiej w miejscowości Bargłówka w gminie Sośnicowice w powiecie gliwickim. Przed 16.00 62-letni motocyklista z powiatu gliwickiego, który chciał uniknąć najechania na tył jadącego przed nim samochodu, zjechał na lewe pobocze i uderzył w rosnące tam drzewo. Gliwicka policja informuje, że zgłoszenie dotyczące wypadku wpłynęło do służb za pośrednictwem numeru alarmowego. Z policyjnego raportu dowiadujemy się, że miał on miejsce tam, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Fot. KMP Gliwice

W wyniku odniesionych obrażeń kierowca zmarł w szpitalu. Trwa śledztwo, którego celem jest dokładne ustalenie wszystkich przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Do drugiego wypadku drogowego doszło na ulicy Gliwickiej w Pyskowicach. Służby odebrały zgłoszenie około 22.30. Wiadomo, że kierowca osobowego Opla z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w osobowego Forda. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Fot. KMP Gliwice

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni mieszkaniec Wielkopolski, kierujący samochodem marki Opel Astra, zjechał na przeciwny pas ruchu, wprost przed nadjeżdżającego z naprzeciwka forda galaxy, prowadzonego przez 53-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. W wyniku wypadku, kierujący oplem zginął, a kierowca forda oraz jego dwaj pasażerowie w wieku 19 i 44 lat ranni, zostali przewiezieni do szpitala." – czytamy w oficjalnym komunikacie gliwickiej policji