Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Został nagrany

Autor: w dniu 2023-06-17

Rozsądek za kierownicą jest niezbędny, żeby nie dopuścić na drodze do skrajnie niebezpiecznych sytuacji. Zupełnie zapomniał o tym kierowca, który wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Jego "wyczyn" został wysłany na skrzynkę "Stop agresji drogowej". 

Przepisy ruchu drogowego jasno określają zasady dotyczące wyprzedzania na drodze. Kierowca przede wszystkim powinien upewnić się, że ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu, a przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność i bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. Zabronione jest na przykład wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia i na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi.

Wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej

Bardzo lekceważąco do przepisów ruchu drogowego podszedł kierowca Skody, który na ulicy Małobądzkiej w Sosnowcu  wyprzedzał inny pojazd na wniesieniu i podwójnej linii ciągłej.

Nagranie z tego zdarzenia trafiło na skrzynkę Stop agresji drogowej. Policjanci z komisariatu II ustalili, że za kierownicą siedział 63-letni mieszkaniec Sosnowca. Został ukarany 1200 mandatem w wysokości 1200 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów.

-Po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze. Przypominamy, że brawura i pośpiech może kosztować nie tylko zdrowie i życie nas samych, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego – zwracają się do kierujących policjanci.