Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wyrzucili go z lokalu, postanowił się zemścić

Autor: w dniu 2024-07-10

Mężczyzna został wyproszony z lokalu, w którym przebywał i… nie spodobał mu się taki scenariusz. Postanowił wziąć odwet. Poszedł na stację benzynową, po czym wrócił i wdrożył plan zemsty. 

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego żywieckiej komendy zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Miało to związek ze zgłoszeniem, które wpłynęło do nich w niedzielę około 1.00. Ze zgłoszenia wynikało, że pewien mężczyzna miał oblać płot jednego z lokali w Żywcu paliwem, a następnie podpalić go.

Wyrzucili go z lokalu, postanowił się zemścić

Na miejsce, w związku z wezwaniem, pojechali policjanci. Jak ustalili, chwilę przed ich wizytą jeden z klientów lokalu, z uwagi na swoje zachowanie, został z niego wyproszony. Poszedł na stację paliw, gdzie kupił benzynę oraz podpałkę. Oblał ścianę ogrodzenia, która bezpośrednio sąsiadowała z lokalem i podpalił. W tym czasie w lokalu znajdowało się ponad 60 osób. Na szczęście ogień szybko zauważyła obsługa lokalu i ugasiła go we własnym zakresie. Straty, jakie powstały, oszacowano na kwotę ponad 3200 złotych.

Policjanci robili wszystko, co niezbędne, by namierzyć podpalacza. Zatrzymali go następnego dnia. 38-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy poprzez podpalenie, grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.