Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Kolejny krok w kierunku basenu. Jest przetarg

Autor: w dniu 2024-07-10

Podejmowane są kolejne kroki zmierzające do realizacji jednej z największych inwestycji w Piekarach Śląskich. Ogłoszono przetarg na budowę basenu. Trwają poszukiwania wykonawcy. Niezbędne dokumenty można składać do września, ale niewykluczone, że termin ten zostanie wydłużony. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – wiosną rozpoczną się prace budowlane.

W Piekarach Śląskich został zrobiony kolejny krok w kierunku budowy basenu i kompleksu sportowego. Właśnie został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu inwestycji.

– Został ogłoszony przetarg na budowę basenu w Piekarach Śląskich. Szukamy wykonawcy. Jest bardzo dużo problemów z tą inwestycją, ale jesteśmy na etapie wykonawczym. Składanie ofert mniej więcej do końca września, później podpisanie i umowa. Ten przetarg musi się udać. Na dzisiaj dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 30 milionów złotych. Mamy złożony wniosek w ministerstwie o kolejne 14 milionów. Mam nadzieję, że uda się je pozyskać  – potwierdza zastępca prezydenta Piekar Śląskich Krzysztof Turzański

Inwestycja ma zapewniać kompleksowo, zaznacza Turzański, dostęp do sportu i rekreacji.

– Budując ten obiekt, musimy mieć świadomość, że to jest basen, który zostanie z nami na wiele lat, dlatego chcieliśmy, żeby był szeroki. Został zaprojektowany ze strefą SPA, z całym kompleksem. Chcielibyśmy, żeby w Piekarach Śląskich było wszystko, co może przydać się, spodobać – dodaje Turzański.

Basen i hala sportową mają powstać na terenie między rondami przy ulicy Solidarności w dzielnicy Szarlej.