Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wysadzili bankomat i włamali się do placówki bankowej. Sprawą zajmuje się policja

Autor: w dniu 2024-05-29

Policjanci prowadzą działania na miejscu włamania do placówki bankowej. Sprawcy wysadzili też bankomat. Policja apeluje, by w podobnych sytuacjach zgłaszać służbom informacje o niepokojących zdarzeniach. 

Dzisiaj przed godziną 3 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim został powiadomiony o włamaniu do bankomatu i placówki bankowej. Do zdarzenia doszło na ulicy 1 Maja w Godowie.

Wysadzili bankomat i włamali się do placówki bankowej. Czynności trwają

Wodzisławska Policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu od agencji ochrony. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcy po wysadzeniu obudowy bankomatu znajdującego się przy urzędzie gminy ukradli kasetki z gotówką. Ponadto wyłamali ramy okienne, po czym dostali się do wnętrza placówki bankowej. Pomieszczenie jest całkowicie zniszczone wewnątrz, nadaje się do generalnego remontu. Policja i bank nie podają, ile pieniędzy ukradli złodzieje. Na miejscu przestępstwa trwają intensywne czynności śledczych.

– Apelujemy do mieszkańców o powiadamianie służb w przypadku niepokojących sygnałów w rejonie bankomatów lub placówek bankowych – przekazuje asp. szt. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji.