Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wystawiono za nim 33 listy gończe. Został złapany przez śledczych

Autor: w dniu 2022-12-05

Policjanci z Bielska-Białej, wspierani przez policyjnych kontrterrorystów, zatrzymali 34-letniego mężczyznę poszukiwanego 33 listami gończymi.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komendy miejskiej w Bielsku-Białej poszukiwali od dłuższego czasu 34-latka, za którym zostało wydanych aż 33 listów gończych w związku z przestępstwami, których się dopuścił oraz 7 zarządzeń o poszukiwaniu wydanych przez sądy.

33 listy gończe przyniosły skutek

Mężczyzna był skazany między innymi za rozboje, kradzieże, włamania oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przed organami ścigania ukrywał się od 2019 roku między innymi na terytorium Unii Europejskiej. Bielscy policjanci ostatecznie namierzyli 34-latka. Ustalili, że przebywa on na terenie Czechowic-Dziedzic. Wiedzieli też, że poszukiwany będzie za wszelką cenę próbował uciec, dlatego zastosowali szczególne środki ostrożności i przystąpili do działania. Do zatrzymania mężczyzny doszło z samego rana 1 grudnia. Policjanci z referatu narkotykowego, wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach otoczyli wytypowaną posesję, zabezpieczając ewentualną drogę ucieczki poszukiwanego. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu przy zatrzymaniu.

34-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzone kary więzienia. Dodatkowo odpowie on za posiadanie narkotyków, które policjanci znaleźli przy nim w trakcie zatrzymania.

Źródło: KMP Bielsko-Biała