Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wyższe opłaty za przejazd autostradą A4

Autor: w dniu 2023-04-03

Poszły w górę opłaty za przejazd autostradą A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Nowy cennik obowiązuje od dziś. 

Stal Export Autostrada Małopolska informuje, że od dziś, 3 kwietnia, obowiązują nowe stawki opłat za przejazd A4 Katowice-Kraków. Powód? Inflacja.

-Zmiana stawek opłat za przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 jest skutkiem ogólnej sytuacji gospodarczej, która wpływa także na naszą działalność. W centrum tej działalności jest dbałość o utrzymanie drogi i towarzyszącej jej infrastruktury w odpowiednim standardzie. Poprzednia zmiana z 2022 roku nie uwzględniała jeszcze szczególnie wysokiego stopnia inflacji odnotowanej za ubiegły rok. Stąd byliśmy zmuszeni ponownie złożyć wniosek o zmianę stawek także w tym roku – mówi rzecznik Stal Export Autostrada Małopolska Rafał Czechowski.

Prowadzący motocykle, wedle nowego cennika, zapłacą 7 złotych, auta osobowe i dostawcze 15 złotych (korzystający z płatności automatycznych A4Go, wideotolling – 13 złotych). W przypadku tych, którzy za pojazdem ciągną przyczepę, opłata wynosi 27 złotych i tu zniżek nie ma. Szczegóły nowego cennika znajdują się TUTAJ.