Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wzmożone kontrole drogowe w czasie Świąt Wielkanocnych

Autor: w dniu 2023-04-07

Okres przedświąteczny, a także same Święta Wielkanocne to czas, kiedy na drogach widoczny jest wzmożony ruch, warto zatem zachować jeszcze większą niż zwykle ostrożność.

Zdecydowanie więcej samochodów, piesi uwijający się jak w ukropie w związku z przygotowaniami – tak wygląda sytuacja na drogach. Oznacza to, że nad bezpieczeństwem użytkowników dróg będzie czuwać więcej policjantów.

Większy ruch na drogach, wzmożone kontrole drogowe

Tradycyjnie już, w okresie przedświątecznym, na drogach w całej Polsce pojawi się więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Będą sprawdzać prędkość pojazdów, sposób przewożenia dzieci i pasażerów, a także stan techniczny samochodów. Duży nacisk będzie też położony na kontrole trzeźwości.

-Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub podobnie działających środków. Planując podróż samochodem, uwzględnijmy możliwe utrudnienia (wybierzmy trasy alternatywne), warunki atmosferyczne i zapewnijmy sobie odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce – mówią policjanci.

Zwracają się równocześnie do tych, którzy planują w najbliższym czasie wyjazd na wypoczynek. Złodzieje często obserwują swoje ofiary i warto zabezpieczyć swój dobytek, a także poinformować sąsiadów, by mieli nasze domostwo pod opieką podczas naszej nieobecności.

-Zostawiając nasze domy lub mieszkania puste pamiętajmy, aby zabezpieczyć kurki z gazem i wodą. Sprawdźmy, czy drzwi i okna (w budynkach wolnostojących również dachowe i piwniczne) są zamknięte, aby nie stwarzać dogodnych warunków ewentualnym złodziejom. Pomyślmy o zainstalowaniu alarmu, a jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkanie i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego – apelują mundurowi

Jeśli mamy zaufanego sąsiada lub znajomych, zostawmy klucze i poprośmy, aby wieczorem zapalili na chwilę światło lub włączyli na parę minut telewizor.