Teraz gramy:

Title

Artist
Background

KAS zlikwidowała kolejne automaty do gier hazardowych

Autor: w dniu 2023-04-07

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli na terenie Żor nielegalne automaty do gier hazardowych.

Szyby lokalu przysłonięte były roletą, a klienci wpuszczani byli do środka przez drzwi, które obserwowane były za pomocą zawieszonej nad nimi kamery. Funkcjonariusze po wejściu do opisywanego pomieszczenia zastali tam 56-letnią kobietę, która tam pracowała. Co odnaleziono we wnętrzu lokalu?

Kolejne nielegalne automaty do gier

Funkcjonariusze zabezpieczyli podczas interwencji 5 automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe. W trakcie przeszukania w różnych schowkach między innymi w fotelu odnaleziono ponad 14 tys. zł, która najprawdopodobniej przeznaczona była na wygrane. Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać telefonicznie, jak informuje KAS, na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 oraz mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl.