Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zaatakował „znajomego” metalowym kijem bejsbolowym na oczach dziecka. Chodziło o zwrot długu

Autor: w dniu 2023-04-07

Krewki mężczyzna zaatakował znajomego kijem bejsbolowym na oczach jego 5-letniego syna. Chciał w ten sposób wymóc na nim zwrot pieniędzy. 

Policjanci z Łazisk Górnych otrzymali 5 kwietnia po 18.00 wezwanie na ulicę Łąkową i Zwałową. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna uderza na ulicy, metalowym kijem, drugiego mężczyznę.

Metalowy kij bejsbolowy miał nakłonić do zwrotu długu

Agresywny napastnik został ujęty chwilę później. Okazało się, że bijąc swoją ofiarę po całym ciele, 22-latek chciał wymusić zwrot pieniędzy, które kilka miesięcy temu pożyczył  znajomemu. Cała ta sytuacja rozegrała się na oczach świadków, w tym stojącego obok 5-letniego syna 36-latka. Sprawca tej brutalnej napaści, jak się okazało, jest dobrze znany organom ścigania. Śledczy przeszukali jego mieszkanie i znaleźli w nim 48 sadzonek z roślinami konopi, których uprawa mogła dostarczyć blisko 1400 działek dilerskich narkotycznego suszu.

Fot. KPP Mikołów

Dziś mieszkaniec Łazisk Górnych został przesłuchany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości ziela konopi oraz zmuszania do określonego zachowania. Drugie z przestępstw zakwalifikowano – jak informuje policja – jako występek w czynie chuligańskim. Policjanci złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.