Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Yerry wywąchał nielegalny towar

Autor: w dniu 2023-11-03

Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (ŚUCS) skontrolowali paczki w sortowni przesyłek kurierskich w Zabrzu. W działaniach brał udział szkolony pies, który zwrócił uwagę na jeden z pakunków.

Podczas działań mundurowym towarzyszył pies służbowy Yerry. Spośród dużej liczby paczek czworonożny funkcjonariusz wytypował jedną, w której znajdowały się środki odurzające.

Yerry wywąchał nielegalny towar

W paczce odnalezionej w Zabrzu mundurowi znaleźli 12 foliowych woreczków hermetycznie zamkniętych z zawartością pomarańczowych, różowych, niebieskich i zielonych tabletek oraz woreczek strunowy z białym proszkiem. Przesyłka została nadana w południowej Polsce i miała trafić do zagranicznego odbiorcy.

Ecstasy w przesyłce

Specjalistyczne badania narkotestem wykazały, że skład tabletek zawiera MDMA, czyli ecstasy. Narkotestem przebadano też biały proszek, co potwierdziło zawartość amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 353 tabletki o wadze ponad 153 g oraz jeden woreczek białego proszku o wadze 2 g.

"W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że ww. substancje mogą naruszać przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłkę wraz z zawartością zatrzymano do sprawy karnej. Postępowanie przygotowawcze w sprawie poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach. Przypominamy, że za wywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5″ – czytamy w komunikacie KAS