Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Za napad na bank grozi mu 12 lat więzienia

Autor: w dniu 2023-01-05

29-latek, który postanowił napaść na jeden z częstochowskich banków kolejne 12 lat może spędzić w więziennej celi.

Do sterroryzowania personelu wykorzystał broń gazową. 29-latek usłyszał wczoraj prokuratorski zarzut i decyzją sądu na 3 miesiące trafił do tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po 14.00. Do jednej z placówek bankowych w centrum Częstochowy wszedł zamaskowany mężczyzna, groził pracownikom i klientom odpaleniem ładunku wybuchowego, zażądał pieniędzy. Jednej z pracownic udało się zawiadomić służby.

Po kilku minutach pierwsi na miejsce dotarli policjanci z komisariatu I i z częstochowskiego pododdziału prewencji. Gdy weszli do placówki, zamaskowany 29-latek pakował właśnie pieniądze do reklamówki, a w ręce trzymał broń palną.

Wstępne ustalenia wskazują, że była to gazówka, na którą nie posiadał pozwolenia.

Policjanci obezwładnili 29-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego i osadzili go w policyjnym areszcie. Na 3 miesiące decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Kryminalni dotarli również do ojca 29-latka – 57-letniego mężczyzny, do którego należała broń. On również nie posiadał pozwolenia na jej posiadanie. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli nielegalną amunicję. Usłyszał już prokuratorski zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: Policja Częstochowa