Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zaatakował ochroniarzy paralizatorem

Autor: w dniu 2024-02-27

Policjanci z komendy w Jaworznie zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który zaatakował dwóch pracowników ochrony, rażąc ich paralizatorem. Mężczyzna podejrzany jest też o szczególnie zuchwałą kradzież na terenie urzędu miasta. Decyzją sądu został on już tymczasowo aresztowany.

Dyżurny jaworznickiej komendy skierował patrol do miejscowego sądu, gdzie ochrona musiała interweniować wobec agresywnego mężczyzny. Napastnik poraził paralizatorem jednego z pracowników ochrony, który w wyniku tego stracił przytomność.

Co doprowadziło do ataku? Otóż, jak ustalili mundurowi, 52-latek zaatakował, ponieważ ochroniarz nie chciał go wpuścić na teren urzędu, do którego ma orzeczony zakaz wchodzenia i przebywania. Gdy drugi z ochroniarzy zareagował, ten skierował agresję również wobec niego i zagroził użyciem paralizatora.

Agresywnego mężczyznę udało się unieruchomić. Trafił do policyjnego aresztu.Na jaw wyszły inne jego działania wbrew prawu.

Dzień wcześniej jaworzniccy mundurowi otrzymali zawiadomienie od innego pracownika ochrony o porażeniu go paralizatorem przez tego samego mężczyznę, jednak wtedy nie doszło do uszkodzenia ciała. Jak ustalili śledczy, wobec mężczyzny toczyły się w przeszłości postępowania karne. Ponadto jest on podejrzany – jak informuje jaworznicka policja – o szczególnie zuchwałą kradzież artykułów biurowych z budynku urzędu miasta oraz dwukrotne naruszenie miru w pomieszczeniach magistratu.

Agresor usłyszał zarzuty za wszystkie przestępstwa, jakich się dopuścił. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Dotkliwie pogryzł sąsiadów. Awantura w Świętochłowicach