Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Akcja „Trzeźwość” w Piekarach Śląskich. Podsumowują działania

Autor: w dniu 2024-02-27

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania uczestników ruchu drogowego. Nieustannie podkreślają, że na taryfę ulgową nie mogą liczyć ci, którzy będąc pod wpływem alkoholu, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także inne osoby poruszające się po drodze. Podsumowano prowadzone dziś działania na piekarskich drogach.

Policjanci z piekarskiej drogówki dzisiaj rano prowadzili kolejną akcję "Trzeźwość" skierowaną przeciwko nietrzeźwym kierującym. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Chodzi przede wszystkim o to – podkreślają mundurowi – by zmniejszyć liczbę wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Akcja "Trzeźwość". Jaki był wynik przeprowadzonych kontroli?

Podczas działań w ciągu zaledwie dwóch godzin, jak czytamy, mundurowi zatrzymali aż 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Dwóch kierujących hulajnogami elektrycznymi w stanie nietrzeźwości ukaranych zostało mandatami karnymi w wysokości po 2500 złotych. Z kolei kolejnych czterech kierujących samochodami straciło prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

Akcja "Trzeźwość" w Piekarach Śląskich. Wpadł nietrzeźwy kierowca autobusu