Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zabił rodziców i chciał uciec z kraju. Kulisy zbrodni w Sosnowcu

Autor: w dniu 2024-02-12

Znane są najnowsze fakty dotyczące makabrycznego odkrycia, do którego doszło w jednym z domów na terenie Sosnowca. Pojawiają się doniesienia dotyczące zatrzymanego mężczyzny.

Do makabrycznego odkrycia doszło wczoraj, 11 lutego, w jednym z domów znajdujących się przy ulicy Wapiennej w Sosnowcu. Odnaleziono tam ciała 66-letniego mężczyzny i 67-letniej kobiety. Potwierdzono już, że doszło do zabójstwa.

Syn zabił rodziców. Nowe fakty dotyczące zbrodni

Dochodzą nowe informacje w sprawie makabrycznej zbrodni w Sosnowcu. Śledczy poinformowali, że zatrzymany mężczyzna, który miał zamordować małżeństwo w domu przy ul. Wapiennej w Sosnowcu to ich 32-letni syn. Został ujęty w Warszawie.

– Jeżeli chodzi o tego mężczyznę, to w niedzielę wieczorem został zatrzymany na terenie Warszawy. Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że planował ucieczkę z kraju, stąd też zatrzymano go i dzisiaj trafił do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Prokurator ogłosił temu mężczyźnie zarzuty dotyczące popełnienia zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dwóch osób. Mężczyzną, który usłyszał zarzuty, jest syn ofiar  – mówi prok. Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

– Mężczyzna miał prawo do odmowy składania wyjaśnień, jednak chciał te wyjaśnienia złożyć. Składał bardzo obszerne wyjaśnienia. Przyznał się do obu zarzucanych mu przestępstw – dodaje prok. Łubniewski.

Zatrzymany syn zamordowanych usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do popełnienia tych czynów. Jego motywy nie są na razie znane. Zwłoki kobiety w wieku 67-miu lat i o rok młodszego od niej mężczyzny odkryto w mieszkaniu wczoraj przed południem.