Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zabrzanin zainwestował w kryptowaluty. Stracił dużo pieniędzy

Autor: w dniu 2023-03-21

Zabrzanin zainwestował w kryptowaluty poprzez jedną z platform internetowych. Zamiast zysku, są duże straty – 30 tysięcy złotych!

Ofiarą oszustów padł 44-letni zabrzanin. Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna mówiący ze wschodnim akcentem, informując go, że na jego wirtualnym portfelu znajdują się krypto waluty, które zarobił dla niego w jego imieniu. Pokrzywdzony w przeszłości korzystał z platformy do zakupu krypto walut, ta informacja wydawała mu się… prawdopodobna.

Oszust zapewniał 44-latka, że pomoże mu w pozyskaniu zarobionych pieniędzy, jednak w tym celu konieczne była współpraca i jak zwykle w przypadku tego typu oszustw zainstalowanie programu AnyDesk.

Efekt? Przejęcie kontroli nad telefonem zabrzanina.

Zamiast obiecanego zysku pokrzywdzony stracił blisko 30 tysięcy złotych! Pokrzywdzony założył też konto na portalu binance, który jest giełdą kryptowalut, i potwierdził przez swój telefon wszystkie transakcje które wykonywał oszust. 

Niestety odzyskanie utraconych w ten sposób pieniędzy jest bardzo trudne, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w tym instalowaniu oprogramowania – informuje zabrzańska policja.

Źródło: Policja Zabrze