Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijany, ze słuchawkami w uszach i na rowerze przemierzał świat

Autor: w dniu 2023-03-21

Kompletnie nieodpowiedzialny zabrzanin – wsiadł na rower, mając we krwi 1,5 promila, jechał bez oświetlenia, nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.

Przypadkowo na swej drodze spotkał go dzielnicowy z Gliwic, ruszył za rowerzystą, powiadamiając przy okazji zabrzańskich policjantów.

Około godziny 22.30, policjant, który na co dzień pełni służbę w IV Komisariacie Policji w Gliwicach, wracał po służbie do domu. Będąc w Zabrzu na ulicy Krakowskiej, zauważył dziwnie zachowującego się rowerzystę.

Momentami jednoślad przemieszczał się od lewego do prawego krawężnika. Mimo pory, ruch był dość duży, więc w każdej chwili mogło dojść do wypadku.

Patrol z zabrzańskiego V komisariatu zatrzymał kompletnie nietrzeźwego mężczyznę na ulicy Ofiar Katynia. Dodatkowo cyklista miał w uszach słuchawki i słuchał muzyki. Kierujący to 40-letni mieszkaniec Zabrza. Badanie alkomatem przeprowadził przybyły na miejsce patrol drogówki – mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że działania zabrzańskich policjantów oraz starszego sierżanta Tomasza Komodołowicza, dzielnicowego z Gliwic, uchroniły cyklistę przed poważniejszymi konsekwencjami nocnej eskapady. Skończyło się mandatem w kwocie 2500 zł- informuje zabrzańska policja. 

Źródło: Policja Gliwice