Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zabrze: Pediatrzy już przyjmują w nocy i w weekendy

Autor: w dniu 2024-06-15

Szpital Miejski w Zabrzu wzmacnia zespół nocnej i świątecznej opieki medycznej. W ostatnich dniach do zespołu lekarskiego nocnej i świątecznej opieki medycznej dołączyła trójka pediatrów – specjalistów neurologii dziecięcej oraz chorób płuc dzieci. Dzięki temu poprawi się dostępność specjalistów z zakresu chorób dziecięcych w zabrzańskiej placówce.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej dostępne są w Szpitalu Miejskim (ul. Zamkowa 4) od godz. 18.00 do 8.00 rano dnia następnego, oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. Świadczenia te są bezpłatne i udzielane bez skierowania. Przed udaniem się do szpitala warto sprawdzić dostępności pediatrów i innych specjalistów pod numerem telefonu: 32 277 61 90.

Pacjent może skorzystać z nocnej i świątecznej opieki medycznej w przypadku nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia (gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia – jeśli są, to udajemy się na SOR) lub gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Foto i źródło: UM Zabrze