Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jaworzno: Odpowie za kłusownictwo i nielegalne posiadanie ptaków

Autor: w dniu 2024-06-15

Policjanci z Jaworzna zatrzymali 68-letniego mieszkańca tego miasta, który przetrzymywał na swojej posesji bez zezwolenia ptaki objęte ścisłą ochroną gatunkową oraz sidła służące do kłusownictwa. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty.

Jaworzniccy kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację o mężczyźnie, który miał przetrzymywać ptaki gatunków chronionych. Policjanci udali się na jego posesję, aby to sprawdzić.

Podczas przeszukania mundurowi ujawnili kilka ptaków z gatunku szczygła, czyżyka, makolągwy, krzyżówki czyżyka z kanarkiem oraz krzyżówki szczygła z kanarkiem, które podlegają ścisłej ochronie gatunkowej. Ponadto, zabezpieczono również potrzask oraz tzw. żywołapkę, czyli siatkę służącą do nielegalnego odłowu dzikich ptaków. Na miejsce wezwano specjalistę do spraw ochrony środowiska i dzikich zwierząt z Pogotowia Leśnego, który potwierdził, że znajdujące się na posesji ptaki są objęte ochroną gatunkową, a ich posiadanie jest zabronione – informuje jaworznicka policja.

68-letniego mężczyznę zatrzymano. Usłyszał zarzuty w sprawie posiadania zwierząt objętych ochroną i narzędzi przeznaczonych do kłusownictwa. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo z ustawy o prawie łowieckim i ustawy o ochronie przyrody, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3. miesięcy do nawet 5. lat.

Foto i źródło: Policja Jaworzno