Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zabrze: Uczczą Niepodległość, grając przez 24 godziny w piłkę. Zapisy trwają

Autor: w dniu 2023-10-24

Około 700 uczestników zgromadził w ubiegłym roku 24-godzinny Piłkarski Turniej Niepodległości. W tym roku ma być powtórka z rozgrywki – ale na zdecydowanie większą skalę.

Hala zabrzańskiego MOSiRu od 10 do 11 listopada będzie areną rywalizacji około 60 drużyn piłkarskich, w różnych kategoriach wiekowych. Co ważne, zapisy jeszcze trwają – i potrwają do końca października.

-Dla nas jako organizatorów przerw nie ma – oczywiście uczestnicy będą je mieli. Rozpoczynamy o godzinie 14.00 w dniu 10 listopada, ciągłość wydarzenia będzie zachowana przez ponad dobę. Gorąco zapraszam do udziału, bo są jeszcze ostatnie wolne miejsca – zachęca Tomasz Stani z Akademii piłkarskiej Górnika Zabrze.

IV edycja 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości zaplanowana jest w terminie od 10 listopada (od godz. 14.00) do 11 listopada (do godz. 17.00) na terenie MOSiR Zabrze. Zgłoszenia drużyn (12 osób) przyjmowane są do 31 października w Akademii Górnika Zabrze.
Przez sportową rywalizację, zarówno młodzi, jak i dojrzali zawodnicy mają możliwość uczcić wyjątkową datę – 11 listopada – będącą symbolem odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach rywalizacji sportowej, turniej stanowi znakomitą okazję do pielęgnowania wartości patriotycznych oraz kultury historycznej.

W poprzedniej edycji turnieju wzięło udział około 700 uczestników, reprezentujących ponad 50 zespołów. Przez pełne 24 godziny rywalizowali w meczach piłki nożnej oraz teqballa.

Koncept 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości zyskał uznanie zarówno wśród młodszych, jak i starszych zawodników. Wydarzenie przyciąga coraz większe zainteresowanie, co potwierdza tegoroczna liczba zgłoszeń – łącznie 60 drużyn, które rywalizować będą w 9 kategoriach wiekowych (U-8, 9, 10, 12, 14, 18, seniorzy, oldboje, goście), w tym 40 drużyn dziecięcych.

W programie zawodów znajdzie się również pokaz TEQBALLA, w którym wezmą udział reprezentanci Polski – medaliści tegorocznych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Po ceremonii zakończenia odbędzie się koncert rockowego zespołu ze Słowacji – Milano. Przewidziane są także dodatkowe atrakcje, takie jak dmuchańce, mobilne boisko czy możliwość oceny cech motorycznych.

Radio Piekary jest patronem medialnym wydarzenia.