Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zagapił się. Brak uwagi to niejedyny problem tego mężczyzny

Autor: w dniu 2023-10-03

Każdemu może zdarzyć się brak koncentracji za kierownicą, ale czasem bywa on tragiczny w skutkach. W wielu przypadkach prowadzi też do problemów z prawem. Tak było w tym przypadku.

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w poniedziałek w centrum Łazisk Górnych. Osobówka była mocno zniszczona, ale obyło się bez osób poszkodowanych. Problem w tym, że kierowca prowadził pod wpływem alkoholu. Teraz za to odpowie.

Zagapił się i wjechał w busa. Był nietrzeźwy

W poniedziałek, 2 października około godziny 15.00 policjanci mikołowskiej drogówki zostali skierowani do Łazisk Górnych. Tam, na ulicy Orzeskiej, samochód osobowy uderzył w tył busa. Kierujący Oplem, jadąc w stronę Orzesza uderzył w tył Fiata, który skręcał w lewo – na sklepowy parking.

Karoseria czerwonej osobówki została poważnie uszkodzona, ale kierowca wyszedł z tego bez szwanku. Właściwie wszystko mogłoby zakończyć się mandatem za spowodowanie kolizji, ale stało się inaczej. Kierowca został przebadany alkomatem. Okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu, wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

49-letni mieszkaniec Łazisk Górnych stracił prawo jazdy. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policja kolejny raz apeluje o rozwagę za kierownicą.

Pijany kierowca zatrzymał się dopiero na pylonach stacji paliw