Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zagłębiowska Masa Krytyczna przyciągnęła tłumy

Autor: w dniu 2023-05-04

Zagłębiowska Masa Krytyczna przejechała przez Zagłębie. Nad bezpieczeństwem kilku tysięcy uczestników czuwali policjanci. 

Trzeci Maja był dniem, kiedy już po raz szesnasty na ulicach pojawili się uczestnicy Zagłębiowskiej Masy Krytycznej. Miłośnicy rowerowych zmagań mogli ponownie wspólnie pokonać trasę. Cykliści tegorocznej edycji wystartowali o 15.00 z centrum Sosnowca. Rowerzyści pokonali trasę liczącą około 7 kilometrów, by zameldować się na mecie w będzińskim Parku Dolna Syberka.

Zagłębiowska Masa Krytyczna największa w regionie

Zagłębiowska Masa Krytyczna to największa impreza rowerowa w regionie i jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce.  Według szacunków organizatorów, w tegorocznej edycji udział wzięło ponad pięć tysięcy rowerzystów. Ta rowerowa impreza ma na celu wskazanie potrzeb rowerzystów, poruszających się po miastach. Nad jej bezpieczeństwem czuwali policjanci z Będzina i Sosnowca. Zagłębiowska Masa Krytyczna to nie tylko popularna, ale przede wszystkim bezpieczna impreza. Przy takiej skali wydarzenia nietrudno o wypadki, jednak zabezpieczający akcję policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń związanych z przejazdem rowerzystów.

Fot. KMP Sosnowiec

Uczestnicy wykazali się nie lada wytrwałością i determinacją w dbaniu o własne zdrowie. Cały przejazd przebiegł bez niepokojących zdarzeń, a uczestnicy około 5-tysięcznego peletonu z pewnością jeszcze długo będą wspominać te chwile.