Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zajęcia IKEN w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-04-06

IKEN to ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne przeznaczone dla dorosłych i seniorów. Będą odbywać się już niebawem w Piekarach Śląskich.

IKEN jako forma ćwiczeń wywodzi się z Japonii i jest integralną częścią karate kyokushin. W Polsce wprowadził je
shihan (jap. instruktor, nauczyciel, trener) Bogusław Jeremicz. W trakcie zajęć duży nacisk kładzie się na wykorzystanie umysłu i wyobraźni podczas treningu w celu kontrolowania swojego ciała i zrozumienia zależności pomiędzy umysłem i ciałem. O zaletach tej formy aktywności będą mogli przekonać się mieszkańcy Piekar Śląskich. Gdzie i kiedy będą odbywać się zajęcia i co warto wiedzieć na ich temat?

fot. archiwum organizatora zajęć

IKEN w Piekarach Śląskich – co warto wiedzieć?

IKEN jest formą ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, która buduje sprawność fizyczną i umysłową oraz poprawia elastyczność ciała. Pierwsza grupa IKEN w Polsce dla osób niezwiązanych z karate powstała w Miasteczku Śląskim. Działa od ponad roku i liczy około 30 osób. Podobne zajęcia odbywają się już w Piekarach Śląskich w ramach działalności UTW (Uniwersytet Trzeciego Wieku) oraz w Woźnikach. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych i seniorów. Ćwiczenia dostosowane są do ich możliwości ruchowych, poprawiają sprawność i koordynację ruchową. Podczas spotkań można nauczyć się także elementów samoobrony oraz podstawowych technik z wykorzystaniem kija treningowego, czyli "BO". IKEN siła umysłu – zajęcia dla dorosłych i seniorów będą odbywać się  w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Armii Krajowej 2 w Piekarach Śląskich w każdą sobotę o godzinie 10.00. Dla mieszkańców Piekar Śląskich udział w zajęciach jest darmowy.

Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 15 kwietnia 2023 roku. Treningi prowadzi Sensei Sylwester Świder (4 dan karate kyokushin).

Zajęcia objęte zostały patronatem honorowym Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj.