Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zakochana Bana wraca na tory! Ciekawy pomysł na Walentynki

Autor: w dniu 2024-02-13

Walentynki już jutro. Jeśli nie macie planów na spędzenie tego dnia, z pomocą przychodzą Tramwaje Śląskie. Spółka przypomina, że na tory wyjedzie wyjątkowy tramwaj, czyli Zakochana Bana. Będzie to ciekawa opcja spędzenia święta zakochanych w romantycznym tramwaju. Zakochana Bana będzie dostępna od 16:00 do 18:45.

Zakochana Bana, czyli specjalny tramwaj dla zakochanych, kursujący tylko w Walentynki jeździ po torach już 10 lat. W tym roku chętni będą mogli wsiąść do niego kolejny raz! Skład będzie kursować w Katowicach między placem Wolności a pętlą Słoneczną oraz placem Wolności a Centrum Przesiadkowym Zawodzie.

Zakochana Bana znów na torach

Zakochanych pasażerów będzie woził, jak co roku, historyczny wagon sprzed lat. To wagon 4N o numerze bocznym 1167 wyprodukowany w 1957 roku! Tramwaj ten co roku przyciąga do Katowic zakochanych z całej aglomeracji. I tym razem będzie to podróż pełna niespodzianek. Na pasażerów Zakochanej Bany czeka niejedna atrakcja, jak m.in. konkursy z nagrodami i muzyka na żywo. Oczywiście tramwaj będzie pięknie i romantycznie udekorowany.

Zakochana Bana 2024 kursować będzie po Katowicach w środę 14 lutego po południu, czyli w godzinach między 16:00 a 18:45. Start z zajezdni w Katowicach Zawodziu punktualnie o 16:02. Natomiast z przystanku Słoneczna Pętla pierwszy zakochany tramwaj odjedzie o 16.39. Start z placu Wolności – o 16:20, a z placu Miarki – o 16:52. Cały rozkład jazdy Zakochanej Bany dostępny jest na stronie internetowej www.tramwajeslaskie.eu