Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zakończyły się prace remontowe w Parku Mickiewicza [ZDJĘCIA]

Autor: w dniu 2023-08-17

W Parku Mickiewicza w Bytomiu przeprowadzone zostały prace naprawcze. Zajęto się zdewastowanymi mostkiem i pomostem.

Park im. Adama Mickiewicza to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców Rozbarku. Niestety, pół roku temu wandale zdewastowali mostek i pomost, przez co spacerowicze nie mogli już z nich bezpiecznie korzystać. Koniecznością stało się przeprowadzenie prac remontowych.

Prace remontowe w Parku Mickiewicza

Działalność wandali sprawiła, że elementy infrastruktury założonego na początku XX wieku Parku im. Adama Mickiewicza w Bytomiu musiały zostać wyremontowane. Prace zostały zakończone. Naprawiono zdewastowany mostek oraz pomost. Naprawa i konserwacja drewnianych elementów kosztowały prawie 86 tys. złotych.

W ramach przeprowadzonych prac na mostku wykonawca zdemontował uszkodzone elementy konstrukcji obiektu, wymienił słupki pionowe balustrad, zbutwiałe deski, górne warstwy dźwigarów. Naprawa pomostu wymagała także demontażu uszkodzonych elementów konstrukcji, wymiany belek nośnych, desek, słupków. Przy pomoście powstała nowa balustrada. Mostek i pomost przeszły także konserwację i zostały odmalowane.

Wszystkie roboty związane z remontem drewnianego mostku i podestu zostały odebrane przez inspektorów Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów i są dopuszczone do użytkowania.

Park zajmuje powierzchnię prawie 9 hektarów. Rosną tam topole włoskie, wierzby białe, brzozy, klony zwyczajne, ale także roślinność wodna. Południowo-zachodnią granicę parku stanowi koryto Potoku Granicznego, będącego dopływem rzeki Bytomki.