Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zapadł wyrok w sprawie Tomasza M. Został skazany na dożywocie

Autor: w dniu 2023-02-15

Jest wyrok w sprawie Tomasza M. – optyka z Sosnowca, który w maju 2021 roku porwał, zgwałcił i zamordował 11-letniego chłopca.

Bestia z Sosnowca skazana na dożywocie. To koniec sprawy brutalnej zbrodni, do której doszło w maju 2021 roku. Chłopiec prosił mamę, by dłużej być na dworze. Nigdy nie wrócił do domu.

Wyrok w sprawie Tomasza M.

Dobiegł końca, prowadzony za zamkniętymi drzwiami, proces przeciw Tomaszowi M. oskarżonemu o zamordowanie 11-letniego Sebastiana z Katowic. Mężczyzna był oskarżony dokonanie siedmiu przestępstw.

-Akt oskarżenia trafi do sądu w czerwcu ubiegłego roku. Prokurator oskarżył mężczyznę o popełnienie siedmiu przestępstw. Oprócz zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem nastoletniego Sebastiana mężczyzna usłyszał od prokuratury trzy zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw o charakterze pedofilskim na szkodę dwóch małoletnich poniżej lat 15. Został też oskarżony o posiadanie pornografii dziecięcej i nielegalnego oprogramowania. Dzisiaj sąd uznał mężczyznę za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów i orzekł wobec niego karę dożywotniego pozbawienia wolności – mówi Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Czy taki wyrok jest sprawiedliwy? Z pewnością nie.

– Trudno mówić o zadowoleniu z wyroku w sytuacji, gdy nie żyje 11-letnie dziecko – dodaje Łubniewski

Mężczyzna został skazany na dożywocie. O warunkowe zwolnienie może ubiegać się po trzydziestu latach.