Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zarwany balkon w Sosnowcu. Chcą pomóc i organizują festyn „Wspólnie dla Kuby”

Autor: w dniu 2023-09-22

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Balkon jednej z sosnowieckich nieruchomości zawalił się, gdy stały na nim dwie osoby. Jedna z nich straciła życie, druga cały czas przebywa w szpitalu. Małżeństwo ma troje dzieci. Najmłodszemu z dwóch synów – Kubie – chce pomóc społeczność szkoły, do której chodzi.

Ponad dwa tygodnie temu w centrum Sosnowca zapadł się balkon. Wskutek zdarzenia ucierpiało małżeństwo z trójką dzieci. Kobieta zmarła, a jej mąż walczy w szpitalu o życie. Najmłodszy z trojga rodzeństwa – Jakub – w tym roku rozpoczął naukę na kierunku technik żywienia w Technikum Gastronomicznym.

Balkon runął w dół. Tragiczny wypadek w Sosnowcu [AKTUALIZACJA]

Kuba i jego niepełnosprawny brat Robert znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. W jednej chwili stracili rodziców, opiekę, dach nad głową, środki do życia, zmagają się z niewyobrażalną tragedią. Potrzebują wszechstronnej pomocy. Właśnie dlatego już w najbliższą sobotę, 23 września na boisku przy ul. Naftowej 63H, zorganizowany zostanie "Festyn Charytatywny – Wspólnie Dla Kuby".

Przewidziane są różne atrakcje, licytacje oraz wspaniałe jedzenie. Potrawy na Festyn przygotują starsi koledzy Kuby ze szkoły – uczniowie wyższych klas Technikum Gastronomicznego w Sosnowcu.

"Zachęcamy do udziału w Festynie i do pomocy naszemu Kubie. Zbiórkę funduszy prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Środuli. Wpłaty prosimy kierować na konto stowarzyszenia: 5618701045208310712393001 z dopiskiem "Wspólnie dla Kuby"." – informuje w mediach społecznościowych szkoła zaangażowana w organizację wydarzenia:

Informacja o wydarzeniu szybko rozeszła się w mediach społecznościowych i wie o niej coraz więcej osób. Informują o niej także lokalne media.