Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę

Autor: w dniu 2023-08-14

Kierowca tego samochodu dostawczego w ogóle nie powinien siadać za kierownicą, ale zrobił to. Teraz odpowie za to, czego się dopuścił. 

W czwartek po godzinie 13:00 oficer dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że drogą DW 905 ma jechać nietrzeźwy kierujący. Ten, kto zgłaszał sprawę, informował, że kierujący ma poruszać się białym dostawczakiem.

Na miejscu szybko pojawili się policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy w miejscowości Zumpy zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Mundurowi zbadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie 28-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W samochodzie, którym podróżował, policjanci znaleźli alkohol, a jedna butelka była otwarta.

Dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji policji mężczyzna odpowie teraz za to, co zrobił. Za jazdę pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawiania wolności. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Źródło i zdjęcie: