Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zawartość butelki zaprowadziła go za kratki

Autor: w dniu 2023-11-14

Zawartość butelki sprowadziła na mężczyznę niemałe problemy z prawem. Został zatrzymany, kiedy prowadził samochód, mając na pokładzie partnerkę i dwójkę dzieci.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania. Wpadł, kiedy podróżował samochodem z partnerką i dwójką dzieci. Siedział za kierownicą, choć nie powinien tego robić z uwagi na cofnięte uprawnienia, ale problemem jest to, co przewoził w środku butelki.

Szef grupy przestępczej zatrzymany

Poszukiwany listem gończym 49-latek, który już wcześniej był karany za różne przestępstwa, w tym kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, został zatrzymany w miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych w Strumieniu. W momencie zatrzymania podróżował samochodem razem z 44-letnią partnerką oraz dwójką nieletnich osób. Podczas przygotowanej przez policjantów akcji związanej z zatrzymaniem pojazdu próbował uciec, ale nie zdołał umknąć goniącym go mundurowym.

W butelkach miało być wino

W trakcie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili, że pośród "codziennych" zakupów znajduje się kilka plastikowych butelek z cieczą. 49-latek i podróżująca z nim 44-letnia kobieta twierdzili, że to wino. Policjanci mieli jednak informacje o tym, że w jednej z butelek jest narkotyk.

Potwierdził to wykonany test, dodatkowo specjalistyczne badania wykonał biegły, który ocenił także, iż z zabezpieczonych 1500 gramów płynnego narkotyku można wytworzyć aż 4 kilogramy czystej amfetaminy. Z kolei z tej ilości przestępcy mogli przygotować nawet blisko 800 000 dawek narkotyku.

Na tym etapie prowadzonego postępowania 49-letni podejrzany odpowiadać będzie za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków zabronionych, co jest zagrożone karą nawet 12 lat więzienia. Decyzją sądu spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące, o co wnioskował prokurator. Podróżująca z nim kobieta została objęta policyjnym dozorem.