Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zawracał w tunelu na Zakopiance. GDDKiA opublikowała nagranie

Autor: w dniu 2023-01-13

Skrajną odpowiedzialnością wykazał się kierujący czarnym samochodem osobowym, który podjął się zawracania w tunelu na Zakopiance. Jego wyczyn opublikowała w sieci Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a sprawą zajmuje się policja.

Jedni zatrzymują się i wykonują selfie, inni – zawracają. Łączy ich jedno – brak wyobraźni za kierownicą. Mowa o kierowcach, którzy zatrzymują się w tunelu na drodze ekspresowej S7, czyli popularnej Zakopiance, z której kierowcy korzystają, by dostać się do stolicy polskich Tatr.

Zawracał w tunelu na Zakopiance. Nagranie przekazano policji

Nieodpowiedzialny kierowca w tunelu pod Luboniem Małym na S7 Naprawa – Skomielna Biała. Zdarzenie miało miejsce w czwartek. Osoba siedząca za kierownicą podjęła nierozsądną decyzję, by zawrócić w tunelu i następnie jechać pod prąd, aby zjechać na pobliskim węźle.

Nagranie stanowi dowód, że wciąż zdarzają się osoby, dla których bezpieczeństwo i przepisy ruchu drogowego nie mają znaczenia. Ci, którzy wykonują dziwne działania w tunelu zapominają chyba, że ich poczynania rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem. Wszystko przekazywane jest na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Obraz z kamer zapisywany jest przez system monitoringu. Każde nietypowe zdarzenie wzbudza alarm systemu.

"Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zawracania czy też zatrzymania pojazdu w tunelu" – czytamy w oficjalnym komentarzu GDDKiA
Materiał z kamer został przekazany policji.