Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zawyją strażackie syreny. Oddadzą hołd druhom OSP

Autor: w dniu 2023-09-15

Druhowie OSP Żukowo zginęli w wypadku drogowym, gdy jechali na miejsce interwencji. Kondolencje płyną z całego kraju. 

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w nocy z czwartku na piątek. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o godzinie 3.00. Dotyczyło zdarzenia drogowego w Małkowie w województwie pomorskim.

Na miejscu interweniowali policjanci, którzy ustalili wstępnie, że jadący w stronę Żukowa 23-letni kierujący Subaru z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z Renault. W wyniku tego zdarzenia 23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jak informuje kartuska policja, zginął na miejscu, a 37-letni kierowca ciężarówki został przetransportowany do szpitala.

Na to zdarzenie mieli dotrzeć strażacy ochotnicy z Żukowa, którzy jadąc udzielić pomocy poszkodowanym, sami ulegli wypadkowi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jechali do opisanego wyżej wypadku śmiertelnego w Małkowie.

Najprawdopodobniej, jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, kierowca wozu strażackiego, poruszając się po Żukowie, chciał ominąć wysepkę i najechał na naczepę samochodu ciężarowego. Kierowany przez niego pojazd, którym podróżowało pięciu strażaków, przewrócił się. Zginęły, jak informują lokalne media, dwie osoby: 21-letnia druhna Karolina i 24-letni Łukasz. Oboje byli mieszkańcami powiatu kartuskiego.

Fot. KPP Kartuzy

W obliczu tego tragicznego wypadku kondolencje płyną z całego kraju. Do zdarzenia odniósł się także prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda:

Do tragedii w Żukowie odniósł się Komendant Główny PSP Andrzej Bartkowiak, który przekazał wyrazy współczucia oraz poprosił o to, by jednostki OSP i PSP oddały tragicznie zmarłym należyty hołd: