Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zbliża się kolejna edycja „Niebieskiego Bajtla”

Autor: w dniu 2023-06-04

Już za niecałe dwa tygodnie zorganizowana zostanie kolejna, trzynasta edycja Niebieskiego Bajtla – Turnieju Piłkarskiego dla dzieci.

Wydarzenie, które odbędzie się 17 czerwca o godz. 13:00 na stadionie MOSiR Andaluzja przy ul. Skłodowskiej-Curie 49 w Piekarach Śląskich, na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń sportowych organizowanych w mieście.

"Niebieski Bajtel" – kolejna edycja niebawem

Podczas turnieju młodzi adepci piłki nożnej z rocznika 2011 i młodsi wezmą udział w turnieju piłkarskim. Chętni będą mogli przyjść, dopingować i podziwiać zmagania ośmiu drużyn, rywalizujących ze sobą w dwóch grupach.

"17 czerwca br. od godz. 13:00 na stadionie GKS Andaluzja Brzozowice – Kamień, młodzi adepci piłki nożnej z rocznika 2011 (i młodsi) wezmą udział w turnieju piłkarskim. W turnieju zagra 8 drużyn z Piekarskich Dzielnic i okolicznych miejscowości. Na zawodników będą czekać okazałe nagrody oraz medale dla każdego z graczy. Niebieski Bajtel tak samo jak w poprzednich latach będzie połączony z piknikiem rodzinnym co oznacza moc atrakcji dla dzieci i dorosłych" – informują współorganizatorzy, przedstawiciele Fan Clubu Ruchu Chorzów "Niebieskie Piekary" w swoich mediach społecznościowych.

Bajtel, tak samo jak poprzednio, będzie połączony z piknikiem rodzinnym. Dla najmłodszych będzie darmowy zamek dmuchany, prezentacja wozu strażackiego, malowanie twarzy czy konkurs podbijania piłki. Nie zabraknie też słynnego Adlera z gadżetami Ruchu Chorzów dla każdego Niebieskiego Bajtla. Dla dorosłych jedną z atrakcji będą zmagania sprawnościowe w przeciąganiu liny. Podczas całego festynu będzie można skosztować wyrobów z grilla czy schłodzić się zimnymi napojami. Dodatkowo organizatorzy przewidują pokaz sztuk walki. Szczegółów można szukać w mediach społecznościowych:

Inicjatywa jest zasługą kibiców Ruchu Chorzów z Piekar Śląskich, którzy zachęcają całe rodziny do wyjścia z domu, aby spędzić aktywnie dzień na świeżym powietrzu. Festyn Rodzinny Niebieski Bajtel odbywa się pod patronatem Ruchu Chorzów, z którym Miasto Piekary Śląskie ma podpisaną umowę partnerską. Wszystkie drużyny będą mogły liczyć na upominki, a najlepsi na nagrody specjalne. Wręczone będą także wyróżnienia indywidualne. Tradycyjnie już, jak podczas wcześniejszych edycji Turnieju, wybrany będzie m.in. najlepszy piłkarz, bramkarz i nadzieja piłkarska.

Wydarzenie objęte zostało patronatem medialnym Radia Piekary.